校外成绩2012

比赛项目: Pertandingan Matematik antara Sekolah SJKC Peringkat Kebangsaan
日期: 29 Sept 2012
地点:
SJKC Perak, Ipoh
级别:Peringkat Bandaraya Ipoh

指导老师: Pn. Tan Lay Hong

                   Pn. Ho Ooon Sin
比赛成绩:     Johan

          Ong Weng Qi (6H)

          Tempat Ke- tiga

        Chan Ming Xian (6H)

            Sagu hati

        Ting Zhi Jian (6C)

 
 

 

 

 

比赛项目: Pertandingan Lagu-Lagu Patriotik Sambutan Hari Malaysia 2012
日期: 16 Sept 2012
地点:
Dataran MBI Ipoh
级别:
Peringkat Negeri
指导老师:
Pn. Ng Kar Yoong
比赛成绩:
Tempat Ke-Lima
Peryertaan (wakil sekolah) – Khoo Jian Hao (4P)

 

比赛项目: Pertandingan Karaoke Sempena Hari Kebangsaan Malaysia Ke-55
日期: 8 September 2012
地点:
Dewan Gunung Rapat
级别:
Peringkat Zon
指导老师:
Pn. Ng Kar Yoong
比赛成绩: 
Johan
Peryertaan (wakil sekolah) – Khoo Jian Hao (4P)

 

比赛项目: Pertandingan Teatwer Solo dalam Karnival Bahasa Malaysia SJKC dan SJKT
日期:6 September 2012
地点:
SJKC Wan Hwa 2, Menglembu  
级别:
Peringkat Daerah
指导老师:
Pn. Lem Jac Lu
比赛成绩:
Naib Johan
Peryertaan (wakil sekolah-Lau Siew Ming (3C)

 

比赛项目:Pertandingan Melukis Poster Pendidikan Moral Tahun 4
日期: 8 Ogos 2012
地点:
SJKC     Phui Ying, Simpang Pulai
级别:
Peringkat Zon
指导老师:
Pn. Foo Hung Yoong
比赛成绩:
Sagu hati
Peryertaan (wakil sekolah) – Chew Khai Xing (4C)

 

比赛项目: Eighth IMC International Mathematics Contest ( Singapore)
日期:Ogos 2012
地点:
Singapore
级别:
Peringkat Antarabangsa
指导老师:
Pn. Lee Li Cheng
比赛成绩:
Pingat Gangsa
Peryertaan (wakil sekolah) – Chan Ming Xian (6H)

                                                    Chew Khai Xing (4C)

 

比赛项目: Pertandingan Ujian Bertulis Bahasa Melayu
日期:19 Julai 2012
地点:Dewan Tan Sri Haji Ghazali Jawi, Slim River
级别:
Peringkat Negeri
指导老师:
Pn. Azlina by Ibrahim Lastar
比赛成绩:
Tempat Ke-10 Dalam Johan Keseluruhan
Peryertaan (wakil sekolah) – Bryan Chew Ming Guang (6H)

                                                    Teoh Kai Yong (5H)

 

比赛项目: Pertandingan Syarahan Bahasa Melayu
日期: 19 Julai 2012
地点:
Dewan Tan Sri Haji Ghazali Jawi, Slim River
级别:
Peringkat Negeri
指导老师:
En. Yusri B. Mohamad Abdul
比赛成绩:
Naib Johan
Peryertaan (wakil sekolah) – Ho Jing Hao (6H)

 

比赛项目: Po Leng Kuk 15th Primary Mathematics World Contest 2012
日期: 18 Julai 2012
地点:
Hong Kong
级别:
Peringkat Antarabangsa
指导老师:
Pn. Lee Li Cheng
比赛成绩:Johan (Team)

    Tempat Ke-tiga (Individu)
Peryertaan (wakil sekolah) – Ong Weng Qi (6H)

 

 

 

 
 

 

比赛项目: Pertandingan Teater Solo dan Kuiz Bahasa Karnival BM SJKC
日期: 16 Julai 2012
地点:SJKT Kg. Simee, Ipoh
级别:
Peringkat Zon
指导老师:
Pn. Lim Jac Lu
比赛成绩:
Johan
Peryertaan (wakil sekolah) – Lau Siew Ming (3C)

 

 

 

比赛项目: Pertandingan Karnival Kuiz Bahasa Malaysia SJKC dan SJKT
日期:16 Julai 2012
地点:
SJKT Kg. Simee, Ipoh
级别:
Peringkat Zon
指导老师:
Pn. Azlina bt Ibrahim
比赛成绩:
Johan
Peryertaan (wakil sekolah) – Lee Tong Mingh (6C)

                                                    Lee Jia Herng (6C)

                                                   Chan Ming Xian (6H)

                                                   Yeat Nai Shan (6H)

 

比赛项目: 1 UTAR Taekwondo Poomsae Invitation Championship 2012
日期:15 Julai 2012
地点:
UTAR (PERAK CAMPUS)
级别:
Peringkat Negeri
指导老师:
比赛成绩:Pingat Emas (Team)

       Gerald Low Jia Rong (6U)

       Bryan Chew Ming Guang (6H)

     

      Pingat Gangsa (Individual)

        Gerald Low Jia Rong (6U)

 

比赛项目: Pertandingan Amali Sains Sekolah Rendah
日期: 30 Jun 2012
地点:
SK Tarcisian Convent, Ipoh
级别:
Peringkat Daerah
指导老师:
Pn. Cheah Poh Kwai
比赛成绩:
Tempat Ke-tiga
Peryertaan (wakil sekolah) – Lee Tong Ming (6C)

                                                    Lee Jia Herng (6C)

 

比赛项目: Pertandingan Syarahan Bahasa Melayu SJKC&SJKT Peringkat Daerah Kinta Utara (PSUB)
日期: 30 Jun 2012
地点:
SJKC Yuk Choy, Ipoh
级别:
Peringkat Daerah
指导老师:
En. Yusri B. Mohamad Abdul
比赛成绩:
Johan
Peryertaan (wakil sekolah) – Ho Jing Hao

 

比赛项目: Pertandingan Ujian Bertulis Bahasa Melayu SJKC&SJKT Peringkat Negeri Perk (PSUB)
日期: 30 Jun 2012
地点:
SJKC Yuk Choy, Ipoh
级别:
Peringkat Negeri
指导老师:
Pn. Azlina bt Ibrahim Lastar
比赛成绩:       Tempat Ke-35

          Bryan Chew Ming Guang (6H)

                 Tempat Ke-46

              Teoh Kai Yong (5H)

 

比赛项目:Pertandingan Kaligrafi Sekolah Menengah dan Sekolah Rendah Negeri Perak 2012
日期:26-29 Jun 2012
地点:
Hotel GoodHope, Skudai, Johor Bahru, Johor
级别:
Peringkat Kebangsaan
指导老师:
Pn. Lee Li Cheng
比赛成绩:
8 Terbaik
Peryertaan (wakil sekolah) – Ong Weng Qi (6h, 2/24)

 

比赛项目: Pertandingan Kaligrafi Sekolah Menengah dan Sekolah Rendah Negeri Perak 2012
日期:21 Jun 2012
地点:
SM Poi (SUWA), Ipoh
级别:
Peringkat Negeri
指导老师:
Pn. Cheah Poh Kwai
比赛成绩:
Sagu hati
Peryertaan (wakil sekolah) – Tan Jia Jun (6C)

 

比赛项目: Pertandingan Syarahan Bahasa Melayu SJKC dan SJKT
日期: 20 Jun 2012
地点:
SJKC Chung Tack, Ipoh
级别:
Peringkat Zon B
指导老师:
En. Yusri B. Mohamad Abdul
比赛成绩:       Johan

            Ho Jing Hao (6H)

                 Ke- enam

           Chew Khai Xing (4C)



 

比赛项目: Pertandingan Syarahan Bahasa Cina Bandaraya Ipoh.
日期: 16 Jun 2012
地点:
SJKC Perak, Ipoh
级别:
Peringkat Daerah
指导老师:
Pn. Foo Hung Cheng
比赛成绩: Tempat Pertama

          Yong Li Yan (4C)

             Ke-lima

          Ng Tarng Wing (6M)

比赛项目:Pertandingan Matematik Sekolah Rendah Kebangsaan Saringan 1, Tahun 2012
日期: 12-15 Jun 2012
地点: Hotel Good Hope, Skudai, Johor Bahru, Johor
级别: Peringkat Kebangsaan
指导老师:
Pn. Lee Li Cheng
比赛成绩:
20 Terbaik
Peryertaan (wakil sekolah) – Ong Weng Qi (6H, 1/65)

                                               Chan Ming Xian (6H, 17/65)

 

比赛项目:1st Jass Invitational Poomsae Championship
日期: 09 Jun 2012
地点:
 SJKC Wan Hwa 2, Menglembu, Perak
级别:
Peringkat Negeri
指导老师:
比赛成绩:
Perak
Peryertaan (wakil sekolah) – Bryan Chew Ming Guang (6H)

 

 

比赛项目:2 ND TM National Taekwondo Poomsae Championships
日期:26-27 Mei 2012
地点:Bukit Jalil, Kuala Lumpur
级别:
Peringkat Kebangsaan
指导老师:
比赛成绩:
Perak
Peryertaan (wakil sekolah) – Bryan Chew Ming Guang (6H)

 

比赛项目:Pertandingan Ko-Akademik Bercerita Sains Tahap 1 (Bahasa Inggeris )-

          Kelompok 6
日期:28 Mac 2012
地点:
SK St. Michael 2, Ipoh
级别:
Peringkat Kelompok
指导老师:
Pn. Kooi Chu Hwa
比赛成绩:
Ketiga
Peryertaan (wakil sekolah) – Lau Siew Ming (3C)

 

比赛项目: Pertandingan Bercerita BM Tahap 1, Kelompok 6, Daerah Kintar Utara, 2012
日期:27 Mac 2012
地点:
SK Convent, Ipoh
级别:Peringkat Kelompok

指导老师:
Pn. Lim Jac Lu
比赛成绩:
Kedua
Peryertaan (wakil sekolah) – Lau Siew Ming (3C)

 

 

比赛项目: Kejohanan Olahraga MSSD Kinta Utara Acara 100m L11
日期: 21 Mac 2012
地点:
Stadium Perak
级别:Peringkat Daerah

指导老师:En. Mohd. Khairu Amri B. Othman
比赛成绩:Johan

Peryertaan (wakil sekolah) – Lam Li Feng (5J)

 

 

比赛项目: Pertandingan Penulisan Bahasa Cina Piala Confucius kali-9
日期:Mac 2012
地点:
Negara Cina
级别:
Peringkat Antarabangsa
指导老师:
Pn. Foo Hung Cheng
比赛成绩:
Hadiah Kedua
Peryertaan (wakil sekolah) – Thong Kar Kit (6C)

 

 

比赛项目:Pertandingan Penulisan B. CinaAntarabangsa Utk Pelajar (2012)
日期: 01 Mac 2012
地点:
Negara China
级别:
Peringkat Antarabangsa
指导老师:
Pn. Cheah Poh Kwai

          Pn. Cheah Poh Kwai

                 Pn. Chan Chao Siew
比赛成绩:Hadiah Pertama

          Yap Mou En (6C)

 

          Hadiah Ketiga

          Lee Tong Ming (6C)

          Chong Zhen Yu (6C)

          Yeat Nai Shan (6H)

 
 

 

 

比赛项目:Pertandingan Bercerita Tahap 2 Penganjur: PPD Kinta Utara
日期: 27 Feb 2012
地点:
SK Convent Ipoh  
级别:
Peringkat Zon
指导老师:
En. Zakaria B. Seman
比赛成绩:
Sagu hati
Peryertaan (wakil sekolah) – Chew Khai Xing (4C)

 

 

 

 

 

 

比赛项目: Pertandingan Mewarna Cheeky Sempena dengan Hari Terbuka PPD Kinta Utara
日期: 25 Feb 2012
地点:
SK Cator Avenue
级别:
Peringkat Daerah
指导老师:
Cik Ho Hong Yi
比赛成绩:Sagu hati

Peryertaan (wakil sekolah) – Wong Yong Wei (2J)

 

 

 

比赛项目: Pertandingan Skuasy MSS Perak Tahun 2012
日期:14-17 Feb 2012
地点: Gelanggang Skuasy Majlis Bandaraya Ipoh
级别:Peringkat Negeri
指导老师:
比赛成绩:Ketiga
Peryertaan (wakil sekolah) – Foo Jen Hong (6J)

 

 

比赛项目: Kejohanan Akuatik MSS Perak Tahun 2012
日期: 08-10 Feb 2012
地点:Kompleks Renang Majlis Bandaraya Ipoh
级别:Peringkat Negeri
指导老师:
比赛成绩:Perak

         Acara 4 x 50M Gaya Campuran Lelaki Bwh 12 Tahun

       

         Gangsa

         Acara 4 x 50M Gaya Bebas Lelaki Bwh 12 Tahun
Peryertaan (wakil sekolah) – Nicholas Boo Kin Sam (5U)

                                               Lin Jin Ming (6U)

                                               Pan Yan-Qi (5M)

                                               Har Zhen Hang (6E)

 

 

比赛项目: Pertandiangan Kaligrafi, Poi Lam Hui Chun Negeri Perak Tahun 2012
日期: 04 Feb 2012
地点:Dewan SMJK Poi Lam, Ipoh
级别:Peringkat Negeri
指导老师: Pn. Teo Yu Lian
比赛成绩:Kepujian
Peryertaan (wakil sekolah) – Benjamin Yew (6M)

                                               Foong Jin Yu (5H)

 

 

比赛项目: Kejohanan Bola Tampar MSSD Kinta Utara
日期: 16-18 Jan 2012
地点:SK Bandar Baru Putera
级别:Peringkat Zon A & Zon B
指导老师: Pn. Wong Wai Ling

                   En. Cheah Choon Kan

                   Pn. Lam Siew Chun
比赛成绩:Tempat Ke-empat
Peryertaan (wakil sekolah) –Yoong Wen xuan (6E)

                                              Tan Jun Jie (6U)

                                              Ong Jun Di (6U)

                                              Au Wai Lik (5U)

                                          Ong Jun Hom (5K)

                                          Thian Han Sheng (5H)

                                          Cheong Wei Xuan (4U)

                                          Goh Soong Peng (4K)

                                          Tan Jun Xian (4H)



比赛项目:Pertandingan Badminton Sekolah Rendah (Individu) MSSD Tahun 2012
日期:31/1/2012- 3/2/2012
地点:Kompleks Sukan MBI ,Ipoh
级别:Peringkat Zon
指导老师:Wong Jin Huey
比赛成绩:
Peryertaan (wakil sekolah) - Khu Wen Hoo 4P
                                          Muhammad Haszaryf Uwais Hashim 6I

比赛项目:2012壬辰年挥春比赛
日期:15/01/2012
地点:韩江公会礼堂
级别:Peringkat Zon
指导老师:Pn Teo Yu Lian
比赛成绩:
Peryertaan (wakil sekolah) - Benjamin Yew 6M
                                          Lee Tong Ming 6C
                                          Ting Zhi Jian 6C
                                          Khoo Zheng Hao 6C
                                          Tan Jia Jun 6C

Comments