校外成绩

比赛项目:Pertanding Syarahan Bahasa Cina Anjuran The Ipoh Chinese School Teacher Association
日期:27-29 Ogos 2011
地点:Negeri Perlis
级别:Peringkat Kebangsaan
指导老师:Pn Foo Hung Ching
比赛成绩:
Peryertaan (wakil negeri) - Tan Ting Wei 6H


比赛项目:Pertanding Syarahan Bahasa Malaysia SJKC & SJKT Peringkat Negeri
日期:29 -30 Julai 2011
地点:Teluk Batik resort, Lumut
级别:Peringkat Negeri
指导老师:En. Yusri B.Mohamad Abdul
比赛成绩:
Sagu Hati - Ho Jing Hao 5H


比赛项目:Pertanding Syarahan Bahasa Malaysia SJKC & SJKT Peringkat Daerah Kinta Utara (PSUB)
日期:9 Julai 2011
地点:SJKC Yuk Choy, Ipoh
级别:Daerah
指导老师:En Yusri B.Mohamad Abdul
比赛成绩:
Johan - Ho Jing Hao 5H
Ke 3 - Raymond Foo Zhen Fong 6C


比赛项目:Pertanding Ujian Bertulis Bahasa Malaysia SJKC & SJKT Peringkat Daerah Kinta Utara (PSUB)
日期:9 Julai 2011
地点:SJKC Yuk Choy, Ipoh
级别:Daerah
指导老师:Pn Azlina Bt Ibrahim Lastar, En Zakaria B.Seman
比赛成绩:
Ke 26 - Chan Tet Yang 6C
Ke 37 - Lee Jia Herng 5C


比赛项目:Pertanding Syarahan Bahasa Cina Anjuran The Ipoh Chinese School Teachers Association
日期:25 Jun 2011
地点:SJKC Perak, Ipoh
级别:Negeri
指导老师:Pn Foo Hung Ching
比赛成绩:
Naib Johan - Tan Ting Wei 6H


比赛项目:Pertandingan Mendeklamasi Sajak Bahasa Cina Sekolah Rendah Negeri Perak Kali ke-8 Tahun 2011 Anujuran Jabatan Pelajaran Perak, Gabungan Persatuan Guru-guru Sekolah Cina Negeri Perak & Persatuan Kebajikan Guru-guru Bahasa Cina Sekolah Menengah Negeri Perak
日期:12 Jun 2011
地点:SJKC Wan Hwa 2, Menglembu
级别:Negeri
指导老师:Pn. Foong Foon Wei
比赛成绩:Pernyertaan
Khoo JIan Hao 3C
Leong Yiu Hung 3C
Yong Li Yan 3H


比赛项目:Pertandingan Wushu Pasukan Lelaki
日期:12 Jun 2011
地点:Negeri Perak
级别:Negeri
指导老师:-
比赛成绩:
Ketiga - Edwin Mok Ze Feng 5C (Traditional Quanshu)


比赛项目:Kejohanan Wushu Pasukan Lelaki Anjuran Persatuan Wushu Perak
日期:11 Jun 2011
地点:Negeri Perak
级别:Negeri
指导老师:-
比赛成绩:
Ketiga - Edwin Mok Ze Feng 5C (Dao Shu Pedang)
Sagu Hati - Edwin Mok Ze Feng 5C (Nanquan)


比赛项目:
-1st Jass Invitational Taekwondo (WTF) Championship, Poomsae Male (Div.A Cat.3)
-1st Jass Invitational Taekwondo (WTF) Championship, Poomsae Mix Pair (Div.A Cat.3)
-
1st Jass Invitational Taekwondo (WTF) Championship, Poomsae Male (Div.A Cat.2)
日期:11 - 12 Jun 2011
地点:SJKC Wan Hwa 2, Menglembu
级别:Negeri
指导老师:-
比赛成绩:
  Poomsae Male (Div.A Cat.3)Pingat Emas
Gerald Low Jia Rong 5U

Pingat Perak
Bryan Chew Ming Guang 5H

Pingat Gangsa
Wong JIng Hui 6J

 Poomsae Mix Pair (Div.A Cat.3)Pingat Perak
Gerald Low Jia Rong 5U

 Poomsae Male (Div.A Cat.2)Pingat Emas
Lau Rui Mern 4m

Pingat Perak
Tong Khay Lok 3J



比赛项目:Kejohanan Badminton MSSM
日期:1 - 5 Jun 2011
地点:Stadium Badminton Cheras, KL
级别:Kebangsaan
指导老师:-
比赛成绩:
Peryertaan (wakil negeri)
-Lye Jun Cheng
-Goh Ewe Lean


比赛项目:Kejohanan Bola Tampar MSSM
日期:30 Mei - 7 Jun 2011
地点:Negeri Kelantan
级别:Kebangsaan
指导老师:-
比赛成绩:
Peryertaan (wakil negeri) - Khaw Kai Chin 6U


比赛项目:Pertandingan Syarahan Bahasa Melayu SJKC & SJKT (PSUB) Daerah Kinta Utara.
Anjuran PPD Kinta Utara
日期:14 Mei 2011
地点:SJKC Yuk Hua, Ipoh
级别:Peringkat Zon
指导老师:En. Yusri B.Mohamad & En Abdulla B.Mohamad
比赛成绩:
Naib Johan- Raymon Foo Zhen Foong
Keempat- Ho Jing Hao


比赛项目:Pertandingan Bertulis Dalam Bahasa Cina Peringkat Sekolah Rendah Anjuran Persatuan Guru-guru Sekolah China Ipoh
日期:25 Mei 2011
地点:SJKC Wan Hwa 2, Menglembu
级别:Peringkat Negeri
指导老师:Pn. Foo Hung Yong
比赛成绩:
Naib Johan- Tan Ting Wei 6H


比赛项目:Pertandingan Syarahan Bahasa Cina Anjuran The Ipoh Chinese School Teachers Association
日期:14 Mei 2011
地点:SJKC Perak, Ipoh
级别:Peringkat Daerah
指导老师:Cik Wong Chooi Ling
比赛成绩:
Johan- Tan Ting Wei 6H
Peryertaan- Lim Yan Kang 6C


比赛项目:Pertandingan Bertulis Dalam Bahasa Cina Peringkat Sekolah Rendah Anjuran Persatuan Guru-guru Sekolah China Ipoh
日期:14 Mei 2011
地点:SJKC Perak, Ipoh
级别:Peringkat Daerah
指导老师:Cik Cheong Sau Hoong
比赛成绩:
Ke-lima- Pow Jia Zheng 6H
Ke-tujuh- Chan Jian Wei 6C


比赛项目:PTNP/TM/MSN Perak Junior Development League Persekutuan Taekwondo Negeri Perak (WTF) Anjuran Kelab Taekwondo Larut Matang 2nd circuit
日期:7-8 Mei 2011
地点:Larut Matang
级别:Peringkat Negeri
指导老师:-
比赛成绩:
Bryan Chew Ming Guang 5H - Johan (Perseorangan), Naib Johan (Berpasangan)
Gerald Low Jia Rong 5U - Ketiga (Perseorangan)


比赛项目:Pertandingan Mewarna Sempena Sambutan Bulan Pemakanan Sihat 2011
Negeri Perak Anjuran Jabatan Kesihatan Negeri Perak
日期:7 Mei 2011
地点:Padang Rekreasi Sultan Abdul Aziz, Ipoh
级别:Peringkat Negeri
指导老师:
Cik Ho Hong Yi (Tahap 1)
Cik Esther Chan Sook Kuan  (Tahahp 2)
比赛成绩:Penyertaan
Tahap 1

Chaw Ye Bin 3M
Shim Wai Lik 3H
Lim Yue Xian 3C
Chew Khai Xing 3C
Lau Siew Ming 2C

 Tahap 2

Tan Jia Jun 5C
Lee Jia Herng 5C
Yap Mou En 5C
Ng Tarng Wing 5M
Foong Jin Yu 4H


比赛项目:Kejohanan Badminton MSS Perak Bawah 12 Tahun Lelaki
日期:21-24 Mac 2011
地点:SMK Sultan Yussuf, Batu Gajah
级别:Peringkat Negeri
指导老师:-
比赛成绩:
Johan - Lye Jun Chen
Naib Johan -
Goh Ewe Lean


比赛项目:Pertandingan Bercerita Bahasa Malaysia Sekolah Rendah (Tahap 1) Anjuran PPD Kinta Utara
日期:29 Mac 2011
地点:SK Raja Perempuan, Ipoh
级别:Peringkat Zon
指导老师:Pn. Lim Jac Lu
比赛成绩:Naib Johan - Chew Khai Xing (3C)


比赛项目:Pertandingan Bercerita Bahasa Malaysia (Tahap 2) Anjuran PPD Kinta Utara
日期:29 Mac 2011
地点:SK Convent, Ipoh
级别:Peringkat Kelompok
指导老师:Pn. Kooi Chu Hwa
比赛成绩:Sagu Hati Lau Rui Men (3M)


比赛项目:Pertandingan Bercerita Sains Bahasa Inggeris (Tahap 1)
Anjuran PPD Kinta Utara
日期:24 Mac 2011
地点:SK St Michael 2
级别:Peringkat Kelompok
指导老师:Pn. Kooi Chu Hwa
比赛成绩:Penyertaan Yong Li Yan (3H)


比赛项目:Public Speaking Anjuran PPD Kinta Utara
日期:22 Mac 2011
地点:SJKC Sam Tet, Ipoh
级别:Peringkat Kelompok
指导老师:Pn. Lee Wai Cheng
比赛成绩:Penyertaan Lim Yan Kang (6C)


比赛项目:Kejohanan Golf MSSM
日期:13-18/3/2011
地点:Kelab Golf Sultan Abdul Aziz Shah, Shah Alam
级别:Peringkat Kebangsaan
指导老师:-
比赛成绩:Penyertaan (Wakil Negeri)
Lucas Yee Jung Jin (6P)


比赛项目:Kejohanan Golf MSS Perak Anjuran PPD Kinta Utara
日期:22-23/2/2011
地点:Kelab Golf Kinta, Batu Gajah
级别:Peringkat Negeri
指导老师:Cik Yap Pui Yee
比赛成绩:Johan
Lucas Yee Jung Jin (6P)


比赛项目:Kejohanan Bola Tampar Pasukan Lelaki MSSD Kinta Utara
日期:17/2/2011
地点:SJKC Wan Hwa 2, Menglembu
级别:Peringat Daerah
指导老师:-
比赛成绩:Ke-empat
Khaw Kai Chin (6U)

比赛项目:Pertandingan Teater Solo Karnival BM SJK(C) dan SJK(T)
                      Piala Pengarah Pelajaran Perak Peringkat Daerah Kinta Utara Tahun 2011
主办当局:Pejabat Pelajaran Perak Peringkat Daerah Kinta Utara Tahun 2011
日期:8-10-2011
地点:Dewan SJK(C) Wan Hwa 1, Menglembu
参赛人数:49
级别:Peringkat Daerah
指导老师:Pn Lim Jac Lu
比赛成绩:Ketiga
赵凯晟 CHEW KHAI XING 3C/4


比赛项目:Kejohanan Akuatik MSS Perak
日期:8-11/2/2011
地点:Kompleks Renang Majlis Bandaraya Ipoh
级别:Peringkat Negeri
指导老师:-
比赛成绩:
Ong Chun Yan (6H)

Emas

  • Acara 50M Gaya Kupu-Kupu Lelaki Bwh 12 Tahun
  • Acara 100M Gaya Kupu-Kupu

Perak

  • Acara 100M Gaya Bebas Lelaki Bwh 12 Tahun
  • Acara 200M Gaya Bebas
  • Acara 50M Gaya Lentang Lelaki Bwh 12 Tahun
  • Acara 100M Gaya Lentang
  • Acara 200M Gaya Rampaian Individu Lelaki Bwh 12 Tahun
  • Acara 100M Gaya Dada Lelaki Bwh 12 Tahun
  • Acara 50M Gaya Bebas Lelaki Bwh 12 Tahun

Gangsa

  • Acara 50M Gaya Dada Lelaki Bwh 12 Tahun
    • Ong Chun Yan (6H)
    • Har Zhen Hang (5E)
    • Lin Jin Cheng (6B)
    • Nicholas Boo Kim Sam (4U)    
  • Emas
    • Acara 4 x 50M Gaya Rampaian Lelaki Bawah 12 Tahun
  • Perak
    • Acara 4 x 50M Gaya Bebas Lelaki Bawah 12 Tahun


比赛项目:Kejohanan Bola Tampar MSSD Kinta Utara
日期:10/2/2011
地点:SJKC Sam Tet, Ipoh
级别:Antara Zon
指导老师:En. Cheah Choon Kan
比赛成绩:Keempat

Khaw Kai Chin
Lok Wei Cong
Chong Yong Jie
Yoong Wen Xuan
Ong Jun Di
Tan Jun Jie
Koo Chee Jet
Foo Wei Xun
Wong Swee Chin
Au Wai Lik
Justin Wong Jing Yuan
Tan Kee Jun
Tan Jun Xian
Thian Han Shen


比赛项目:Kejohanan Bola Tampar MSSD Kinta Utara
日期:08/2/2011
地点:SJKC Sam Tet, Ipoh
级别:Zon A & Zon B
指导老师:En. Cheah Choon Kan
比赛成绩:
Naib Johan 亚军

Khaw Kai Chin
Lok Wei Cong
Chong Yong Jie
Yoong Wen Xuan
Ong Jun Di
Tan Jun Jie
Koo Chee Jet
Foo Wei Xun
Wong Swee Chin
Au Wai Lik
Justin Wong Jing Yuan
Tan Kee Jun
Tan Jun Xian

Thian Han Shen


国语讲故事比赛
比赛项目:Pertandingan Bercerita Bahasa Malaysia Tahap 1, 2011
主办当局:SK Raja Perempuan, Ipoh
日期:29/3/2011
地点:Dewan SK Raja Perempuan, Ipoh
级别:Zon
指导老师:Puan Lim Jac Lu
比赛成绩:
Naib Johan 亚军
赵凯晟 Chew Khai Xing 3C/4



诗歌朗诵比赛
比赛项目:2010年第七届霹雳(中区)中小学诗歌朗诵
主办当局:霹雳州教育局主催及金宝务边区华校教师公会协办
日期:3/7/2010
地点:督亚冷同汉华校
级别:区级
指导老师:冯欢慧师
比赛成绩:
优胜奖:
1. 傅建豪 Khoo Jian Hao 2C/15
2. 梁耀鸿 Leong Yiu Hung 2K/20



科学演讲比赛
比赛项目:Pertandingan Bercerita Sains Tahap 1 (bahasa Inggeris)
主办当局:SJK(T) Chettiars, Jalan Lahat, Ipoh
日期:24/6/2010
地点:SJK(T)Chettiars, Ipoh
级别:县级
指导老师:Pn Kooi Chun Hwa
比赛成绩:
第三名 刘俊麒 Liew Jun Qi 3C/19



国语讲故事比赛
比赛项目: Pertandingan Bercerita Bahasa Malaysia Tahap 1, 2010
主办当局:SK Raja Perempuan, Ipoh
时间:2.30 ptg
日期:4/5/2010
地点:Dewan SK Raja Perempuan, Ipoh
级别:区级
指导老师:Puan Lim Jac Lu
比赛成绩:
名次:第二名
学生:汤世康 Thong Sai Hong
班级/座号:2C/35



道德图文剪辑比赛
比赛项目:光华日报全国五育奖
主办当局:光华日报
地点:槟城
日期:15/9/2009-1/3/2010
级别:国级
指导老师:黄慧贤
比赛成绩:
名次:入围奖
学生:何智伦 Hoe Zhi Lun
班级/座号:3J/10


国语演讲及笔试比赛
项目:Pertandingan Syarahan dan Ujian Bertulis Bahasa Malaysia
日期:17-4-2010
主办:Perisai Syarahan BM SJK(C) & SJK(T) Malaysia Daerah Kinta Utara
地点:SJK(C)Wan Hwa 1 Menglembu, Perak
成绩:
Johan - Adric Lian Yeung Kiu
Keempat - Foo Zhen Syuen Clement



国语演讲及笔试比赛
项目:Pertanding Syarahan Dan Ujian Bertulis Bahasa Malaysia
日期:24-3-2010
主办:Piala Perpaduan SJK(C)&SJK(T)Malaysia Daerah Zon B
地点:SJKC Pei Cheng 31200 Chemor, Perak
成绩:
Johan: Adric Lian Yeung Kiu
Naib Johan: Foo Zhen Syuen Clement



跆拳道比赛
项目:Pertandingan Taekwondo
日期:10-4-2010
主办:Kejohanan 1st Kepong Open Taekwondo Championship 2010
地点:Kepong, Kuala Lumpur
成绩:
Ketiga (Perseorangan) - Tong Khay Pin
Johan (Kumpulan) -
1. Bryan Chew Ming Guang
2. Tong Khay Pin
3. Gerald Low Jia Rong



羽毛球比赛
项目:Pertandingan Badminton MSSPK
日期:16-18Apr2010
主办:MSSPK 2010 Kategori Bawah 12 Tahun
地点:Kompleks Sukan Majlis Bandaraya Ipoh
成绩:Johan - Lye Jun Cheng


排球比赛
项目:Pertandingan Bola Tampar
日期:16-18Mac2010
主办:MSSD KINTA UTARA
地点:Teluk Intan

成绩:Johan
1. Phoon Kah Meng
2. Teoh Zhi Lun
3. Wong Chao Hong
4. Choy Jia Chin
5. Goh Kai Xiang
6. Khaw Kai Chin
7. Foo Wei Xun
8. Lok Wei Cong
9. Liong Wei Jann
10. Thian Han Sheng(thn 3)



Pertandingan Badminton Remaja WK 2010
项目:Pertandingan Badminton Remaja WK 2010 Perak
主办:Badminton
地点:Akademi Badminton Perak, Bandar Meru Raya, Jelapang, Perak
成绩:
Naib Johan Acara Perseorangan: Lye Jun Cheng
Johan Acara Bergu: Lye Jun Cheng & Goh Ewe Lean
Separuh Akhir Acara Bergu: Alwin Koo Hao



Kejohanan Taekwondo (WTF)
项目:Kejohanan Taekwondo(WTF)Remeja Perak Yang Ke 27, Kejohanan Taekwondo(WTF)Tertutup Perak Yang Ke 26
主办:Persekutuan Taekwondo(WTF)Negeri Perak
地点:Dewan SMJK Sam Tet, Jalan Sultan Idris Shah, Ipoh

成绩:

金奖得主:
1. Tong Khay Pin (Poomsae)
2. Lau Rui Hsiong (Poomsae)
3. Lau Rui Mern (Poomsae)

银牌得主:
1. Bryan Chew Ming Guang (Poomsae)
2. Gerald Low Jia Rong (Poomsae)
3. William Oui Guo Zhen (Poomsae)

铜牌得主:
1. Vincent Oui Guo Bin (Poomsae)


壁球公开赛2009
项目:3rd Milo-Prince KL Junior Open Squash Champaionships
主办:Persatuan Squash Kuala Lumpur
地点:NSC Squash Centre, Jalan Duta, Kuala Lumpur
竞赛代表:Fong Min Jen 冯铭征 5U
成绩:11岁以下- 第五名、13岁以下- 第四名


羽毛球比赛
比赛项目:Kejohanan Badminton MSSD Kinta Utara
主办当局:SJK(C) Poi Lam (MSSD)
日期:9-11 March 2010 / 8.00am~5.00pm
地点:Dewan Badminton Kompleks Sukan DBI, Ipoh
参赛者人数: 39人
级别:Daerah县级
指导老师:En. Wong Jin Huey
个人比赛成绩:
第1名 :吴友年 Goh Ewe Lean 5U/18
第 2名 :赖俊呈 Lye Jun Cheng 5M/25
Comments